Školenie na sochárstvo – efektívny spôsob formovania

Na konci procesu budovania svalovej hmoty takmer každý praktizujúci venuje pozornosť tréningu zameranému na zlepšenie estetiky postavy a dosiahnutie adekvátnej separácie svalov znížením prebytku tukového tkaniva a odstránením nepotrebnej subkutánnej vody. Vhodná optimalizácia tréningového procesu nepochybne prispeje k zrýchleniu procesu dosiahnutia vášho snového čísla a výsledkom dosiahnutia zamýšľaného výsledku.

Vyberte si cieľ!

Štandardný plán znižovania sa vzťahuje na obdobie dvoch až troch mesiacov. Počas tejto doby postupne odoberáme kalórie a pridávame rôzne formy aerobiku, alebo vysoko intenzívny tréning. Celý proces si vyžaduje veľkú sebadisciplínu a sústredenie sa na konečný cieľ. Ako trénovať „na sochárstvo“? Výcvik s nedostatkom kalórií je jedným z najťažších, a preto dôležitým aspektom je dôkladná koncepcia tréningového plánu. Voľba vašich obľúbených cvičení a správne množstvo regenerácie nám umožní prechádzať toto obdobie v atmosfére koncentrácie a sebarealizácie. Dokonca aj prvé príznaky svalovej vaskularizácie umožnia výrazné zvýšenie motivácie a riadia celý proces redukcie. Počas tohto obdobia je mimoriadne dobré spustiť školiaci časopis, v ktorom pravidelne vyvíjame pokrok. Metóda malých krokov dosiahne zamýšľaný cieľ.

Cvičenie so sochou – hlavné predpoklady

Účinnosť výcviku sochárstva je určená prítomnosťou niekoľkých dôležitých faktorov. Najdôležitejším aspektom je udržanie vysokej intenzity počas tréningu. Môžeme to dosiahnuť znížením času medzi cvičeniami a sériami. Je tiež dôležité udržiavať objem školenia alebo jemnú manipuláciu s hmotnosťou v závislosti od vašej sily. U mnohých ľudí počas redukcie sa miera mierne znižuje. To však nie je pravidlo. Malo by sa pamätať na to, že telo nefunguje v komorovej pohode. Napriek tomu sa pokúsme udržať váhy čo najviac na budovanie svalovej hmoty. Vďaka tomu bude naše telo neustále stimulovať rast, čo umožní časom dosiahnuť optimálne výsledky.

Ako trénovať na sochu

Zahrnutie aeróbneho alebo anaeróbneho cvičenia do tréningového plánu účinne spáli podkožný tuk. Urýchli metabolizmus buniek a rýchlejšie metabolizuje telo. Množstvo kardio tréningu by sa malo prispôsobiť konkrétnemu obdobiu a súčasnému formu. Veľkou výhodou tejto formy školenia je možnosť voľnej manipulácie v tréningovom pláne. V prípade, že hmotnosť je na mieste, môžeme pridať jednu alebo dve jednotky a pozorovať účinky v zrkadle a hmotnosti. Ak sa však cítime unavení, môžeme odpočítať jednu alebo dve jednotky a zároveň odpočítať kalórie z denného dopytu.

Chráňte svoje svaly!

Obdobie redukcie je pre telo veľmi ťažké. Je spojená s dehydratáciou a zníženou zásobou kalórií. Počas tohto obdobia je ľahšie sa zraniť alebo preťažiť. Aby sa vaše telo ochránilo pred negatívnymi zmenami, je potrebné pamätať na dostatočné množstvo bielkovín – až 2,4 gramov na kilogram telesnej hmotnosti. To ochráni vaše svaly pred kortizolom a pomôže optimalizovať všetky anabolické zmeny, ku ktorým dochádza v našom tele. Okrem bielkovín stojí za to mať súbor vitamínov a minerálov, ako napríklad:

  • vitamín D3 a K2
  • horčík
  • omega 3 alebo tran
  • beta-karotén
  • kreatín

Proces spaľovania tukov je optimalizovaný pomocou diéty. Mal by byť základom pre dosiahnutie vašej snovovej formy. Zostávajúc na nedostatku výhrevnosti, stojí za to sústrediť sa na kvalitné výrobky, ktoré v kombinácii s vyššie uvedeným doplnkom pomôžu ochrániť vaše telo pred katabolizmom. Počas tohto obdobia nezabudnite vybrať výrobky s nízkym spracovaním, bohaté na mikro a makro prvky, ako aj vitamíny.

Vyvrcholenie informácií

Školenie sochárstva je jedným z prvkov budovania snov. Premýšľavým spôsobom to uľahčí prechod celým procesom, čím sa stane základom všetkých ostatných činností. Zahrňujeme predovšetkým kontrolu deficitu kalórií, manipuláciu s množstvom kardio a starostlivosť o stravu a regeneráciu. Počas tohto obdobia stojí za to zahrnúť výrobky na zlepšenie kvality spánku, ako je ZMA alebo Gaba-500, na doplnenie. Rýchlejšia regenerácia je dnes lepšie tréningom zajtra. Nezabudnite, že počas celého tohto obdobia ovládate svoje telo, pozorujte ich v hmotnosti a v zrkadle a používajte zdravý rozum.